لینک تلگرام

برای برقراری ارتباط با پشتیبانی سایت از لینک مقابل استفاده نمایید

هیچ کجا هیچ زمان فریاد زندگی بی جواب نمانده است

کنترل دریفت در قاب خمشی بتنی

دسته بندی :طراحی لرزه ای
نویسنده civiladminwriter
8,963 بازدید بازدید
۰ نظر

 

zavabet omoomi sakhteman

 

برای کنترل دریفت در قاب خمشی بتنی:
۱- یک فایل ایجاد کرده و سختی تیرها و ستونها را ۱٫۵ برابر کنید.

۲- دوره تناوب سازه را در فایل جدید بخوانید.

۳- بدون توجه به محدودیت ۱٫۲۵ برابر دوره تناوب تجربی، نیروهای زلزله (EX, EY, EXP,EXN, EYP, EYN) مجددا با دوره تناوب جدید محاسبه نمایید.

۴- مجددا سختی تیرها و ستونها را کاهش داده (۰٫۷ و ۰٫۳۵) و نیروی های زلزله محاسبه شده در گام قبلی را به سازه وارد کرده و جابجایی را کنترل نمایید.

توضیح تکمیلی در خصوص کنترل دریفت طبقات در ساختمانهای بتنی و فلزی:
در آئین نامه ۲۸۰۰ ویرایش سوم، تبصره ای در بخش کنترل دریفت آئین نامه عنوان میکند(بند ارفاقی) میتوان دریفت طبقات را تحت نیروهائی انجام داد که بر اساس زمان تناوب اصلی بدون محدودیت تبصره ۱ بند ۲-۳-۶ (صفحه ۳۶) بدست آمده است، یعنی همان {T تجربی*۱٫۲۵ }میباشد. اما آئین نامه اجازه میدهد در صورتیکه یک طرف سازه در زمان کنترل دریفت ها جواب ندهد، میتوانیم یک فایل Save As تهیه کرده و این بار با  T  دینامیکی نیروها را کنترل کرده و اعضاء را طراحی کنیم.
در روابط داشتیم:
{T=min{T Dyn , 1.25T tajrobi
نحوه گرفتن پریود دینامیک (T Dyn) از برنامه:
T=2π√m/k
با بالا رفتن پریود، نیروها کاهش می یابند، لذا برای اصلاح سختی در فایل کپی ابتدا ضریب سختی ستونها را ۱ و ضریب سختی تیرها را ۰٫۵ جایگزین کرده و با این شرایط سازه تحلیل و T واقعی از برنامه خوانده میشود و با این T نیروها بدست می آید. این موضوع فقط در ساختمانهای بتنی بوده و موضوع تبصره ۲ بند ۲-۳-۶ (صفحه ۲۱) آئین نامه ۲۸۰۰ میباشد.
یعنی سازه ای که دریفت آن در پایان کار طراحی جواب نمیدهد را میتوان با استفاده از T دینامیکی و محاسبه C در روش UC و محاسبه Iubc در روش UBC94 سازه را تحلیل و طراحی و سپس دریفت ها را با دریفت های مجاز کنترل نموده که این کنترل توام با تغییر نمره اعضاء تیر و ستون میسر خواهد شد.

 

 

 

برچسب ها:

, , ,

پیشنهاد قیمت برای شرکت در مناقصات

-بهترین قیمت برای شرکت در مناقصات
-سود بالاتر
-پیشنهاد به صرفه ترین مناقصاتads


تیم مهندسی سیویل سرویس با بهره گیری از توان کارشناسان فنی خود با تجربه های متعدد اجرایی در زمینه مشاوره و اجرا در پروژه های عمرانی (ابنیه، مهندسی آب، فاضلاب و .....) آمادگی خود در همکاری با اشخاص حقیقی و حقوقی شاغل در این زمینه را اعلام می دارد.
تیم مهندسی سیویل سرویس پس از بررسی اسناد مناقصه بهترین قیمت ممکن را در زمان مناسب در اختیار پیمانکاران و اشخاص حقیقی و حقوقی قرار میدهد.
جهت هماهنگی با تیم مهندسی سیویل سرویس با شماره تماس 09189484062 در خدمت شما هستیم.فروشگاه سیویل سرویس

ads


فروشگاه سیویل سرویس در قالب تهیه فایل ها و ویدئوهای آموزشی مختلف در نرم افزارهای Abaqus , Plaxis , Autodyn به کمک تیم مهندسی خود که از اساتید و دانشجویان برتر کشوری تشکیل شده است فعالیت می کند.


دیدن ویدئوهای آموزشی سایت سیویل سرویس را به شما پیشنهاد می کنیم.


ads

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نکات مهم قبل از ارسال نظر

  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید